Replacement barrel for the E2 Grip style SIG SAUER P229, chambered in 9MM, 3.9″ long. Each barrel is specially heat-treated for toughness and durability.
SIG THREADED BARREL FOR P229 9MM
SIG THREADED BARREL FOR P229 9MM
$185.35
| UPC | 798681466887 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-229-1-9-T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.90" |
| Model | P229 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.