| UPC | 725327623601 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-G3CP931 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 3.2" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 |
| Mount Type | Optic Ready |
| Number of Magazines | 3 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Yes |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | Black Serrated |
| Sights Type | Fixed Front/Adj Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 9.8500 |
| Model | G3C |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.2 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
TAURUS G3C 9MM BLK/BLK 3.2″ 12+1 OR
TAURUS G3C 9MM BLK/BLK 3.2″ 12+1 OR
$256.29
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.