| UPC | 706397988012 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSCBLC-COMP |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 10.2000 |
| Model | Prodigy |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Optics Ready |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD 1911 DS PRODIGY – COMP 9MM 5″ COYOTE BROWN 10RD
SPRINGFIELD 1911 DS PRODIGY – COMP 9MM 5″ COYOTE BROWN 10RD
$1,432.20
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.