| UPC | 798681709038 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | CROSS-65-18B-SAW |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 46.3000 |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | Cross |
| Number of Magazines | 1 5 rd. Polymer Mag |
| Package Height | 4.4 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 9.5 |
| Sights | No |
SIG SAUER SIG CROSS SAWTOOTH 6.5CR GRN
SIG SAUER SIG CROSS SAWTOOTH 6.5CR GRN
$2,499.99
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.