| UPC | 798681666744 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | PMPX-4B-9-35 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 35 |
| Length | 31.8000 |
| Magazine Included | 1 x 35-Round |
| Model | MPX |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 12.5 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | No Sights |
| Sights Type | NONE |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Thread Pattern | M13.5x1mm tpi |
| Units per Box | 1 |
SIG SAUER MPX K PISTOL 9MM 4.5″ PCB 35RD
SIG SAUER MPX K PISTOL 9MM 4.5″ PCB 35RD
$2,199.99
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.