Replacement barrel for SIG SAUER P229, chambered in .357SIG. 3.9″ long. Will also fit a .40 AUTO P229 with no additional parts. SIG SAUER factory replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability.
SIG 357SIG CONV BARREL FOR P229
SIG 357SIG CONV BARREL FOR P229
$144.65
| UPC | 798681214631 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-229-357 |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | .357 Sig |
| Length | 3.90" |
| Model | P229 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Style | Factory Replacement |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.