FTERBURNER + RAMJET together reduce recoil up to 44% when using 115g ammunition. At only .47″ long, the AFTERBURNER offers unprecedented performance in a micro compensator and is more effective than the majority of full-size compensators on the market. The INTRA-LOK mounting system uses the taper lock principle: a tapered locking pin interfaces with an angled V-groove on the underside of the barrel. This perfectly times the compensator as it locks down onto the V-shaped profile on the muzzle end of the barrel. Angled front faces on the Afterburner aid in holstering.
RADIAN AFTRBRNR RMJT P365 3.1″ BK/GR
RADIAN AFTRBRNR RMJT P365 3.1″ BK/GR
$409.95
| UPC | 810098421072 |
|---|---|
| Manufacturer | Radian Weapons |
| Manufacturer Part Number | R0876 |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.10" |
| Model | RAMJET |
| Product Type | Barrel |
| Shipping Weight | 0.403 |
| Sights | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands







Reviews
There are no reviews yet.