| UPC | 030317036935 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 183851 |
| Adjustable Parallax | 50 yds |
| Eye Relief | 3.80" |
| Length | 13.50" |
| Magnification | 3-15x |
| Model | VX-5HD |
| Objective Size | 44mm |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Power | 3X – 15X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Wind-Plex Reticle |
| Shipping Weight | 1.95 |
LEUPOLD VX-5HD G2 3-15X44 CDS SF W-P
LEUPOLD VX-5HD G2 3-15X44 CDS SF W-P
$1,299.99
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.