The Mark 4 12-40x60mm tactical spotting scope with the TMR reticle gives you the brightness and clarity necessary for positive target identification in any conditions. Built to survive shocks blows drops and impacts it's not only tough it's also 100% waterproof and fogproof.
Leupold Mark 4 12-40x60mm Spotting Scope Black FFP TMR Non Illuminated Black
Leupold Mark 4 12-40x60mm Spotting Scope Black FFP TMR Non Illuminated Black
$1,999.99
| UPC | 030317600402 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 60040 |
| Eye Relief | 30mm |
| Length | 12.40" |
| Magnification | 12-40x |
| Objective Size | 60mm |
| Reticle | TMR |
| Shipping Weight | 2.97 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.