| UPC | 030317012144 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 171386 |
| Adjustable Parallax | 150 yds |
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Eye Relief | 3.80" |
| Length | 12.56" |
| Magnification | 2-10x |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Reticle | DUPLEX |
| Shipping Weight | 1.86 |
| Objective Size | 42mm |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 4.2 |
| Power | 2X – 10X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
LEUP VX-5HD 2-10X42 DUPLEX
LEUP VX-5HD 2-10X42 DUPLEX
$1,199.99
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.