| UPC | 669278350608 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3500060 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Coyote PVD |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 3 1-17 rd. and 2-20 rd. |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 9.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 4.7 |
| Sights | Fiber Optic |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 20+1 OR
KIMBER 2K11 STAINLESS TGT 9MM 20+1 OR
$1,856.03
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.