| UPC | 669278350592 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3500059 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" Black DLC Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 19 + 1 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 2 19 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.45 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
KIMBER 2K11 PRO 9MM MINOTAUR 19+1 OR
KIMBER 2K11 PRO 9MM MINOTAUR 19+1 OR
$2,131.62
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.