Specifications Caliber: 9mm Length: 6.53 in Width: 1.38 in Height: 4.44 in Weight: 21.20 oz Frame Frame Material: Forged Stainless Steel Frame Finish: Polished Stainless Barrel Barrel Length: 2.00 in Barrel Material: Stainless Steel Barrel Finish: Polished Stainless Grooves: 6 Cylinder Capacity: 6 Rounds Cylinder Material: Stainless Steel Trigger Action: DA/SA Trigger Pull: 9-11.5 lbs Non-Stacking Sights Front Sight: Fixed Fiber Optic – OrangeRear Sight: Low Profile Dovetail Fiber Optic – Green Grip Hogue Black Rubber W/ Diamondback Logo
Diamondback Firearms SDR 9mm DA/SA Revolver – Polished Stainless | 2″ Barrel
Diamondback Firearms SDR 9mm DA/SA Revolver – Polished Stainless | 2″ Barrel
$667.70
| UPC | 810035754447 |
|---|---|
| Manufacturer | Diamondback Firearms |
| Manufacturer Part Number | DB0700P701 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Revolver |
| Barrel Finish | Polished |
| Barrel Length | 2" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 6 |
| Model | SDR |
| Package Height | 1.75 |
| Package Width | 6.75 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18.75" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.05 |
| Sights | Fiber Optic Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.