| UPC | 850067243366 |
|---|---|
| Manufacturer | Derya Arms |
| Manufacturer Part Number | DY9.ISL.US |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.86" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Model | DY9 |
| Number of Magazines | 3 15 rd. |
| Package Height | 7.2 |
| Package Width | 5.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Sights | Fiber Optic |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
DERYA ARMS DY9 ISLAND 9MM BLK 15+1 OR
DERYA ARMS DY9 ISLAND 9MM BLK 15+1 OR
$473.39
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.