| UPC | 787450690936 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | RI4313-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Model | WASR-10 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Open Rifle Sights |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Rifle |
| Length | 34.3 |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
CENTURY ARMS WASR-10 V2 7.62X39 POLY 30+1
CENTURY ARMS WASR-10 V2 7.62X39 POLY 30+1
$927.66
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.