| UPC | 787450785960 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | RI4386-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| ATF Type | Rifle |
| Length | 34.3 |
| Model | BFT47 |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
CENTURY ARMS BFT47 ESSENTIAL 7.62X39 30+1
CENTURY ARMS BFT47 ESSENTIAL 7.62X39 30+1
$712.79
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.