Century Arms BFT-47 AK-47 Rifle. 7.62x39mm with 16.5″ Barrel and Wood Hardware
Century Arms BFT47 AK-47 Rifle – Kona Brown | 7.62×39 | 16.5″ Barrel | Wood Stock & Handguard
Century Arms BFT47 AK-47 Rifle – Kona Brown | 7.62×39 | 16.5″ Barrel | Wood Stock & Handguard
$679.79
Out of stock
| UPC | 787450810488 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | RI4577-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 34.3 |
| Model | BFT47 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 10.0 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.