The APC9 K PRO Glock is the next leap in the evolution of the already proven APC9 Family. The compact K-version is due to its shorter barrel and the telescopic stock is an excellent choice when small size matters. With the ambidextrous non-reciprocating charging handles and its other advanced features is the APC9 K PRO is the perfect choice whenever a sub-compact 9 mm carbine is needed as a personal defense weapon within military applications or for Police duty especially for undercover or observation operations.
B&T APC9K Pro Handgun 9mm Luger 33rd Magazine 4.3″ Barrel Black with Glock Lower
B&T APC9K Pro Handgun 9mm Luger 33rd Magazine 4.3″ Barrel Black with Glock Lower
$2,570.00
Out of stock
| UPC | 840225705560 |
|---|---|
| Manufacturer | B&T |
| Manufacturer Part Number | BT-36045-G |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.30" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 33 |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | POLYMER FLIP UP SIGHTS |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 19 |
| Model | APC9K PRO |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 13.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.