| UPC | 840225705539 |
|---|---|
| Manufacturer | B&T |
| Manufacturer Part Number | BT-36039-CT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 6.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 21 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 13.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 7.15 |
| Sights | Flip-Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Units per Box | 1 |
B&T APC9 PRO 9MM TAN 6.8″
B&T APC9 PRO 9MM TAN 6.8″
$2,580.00
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.