| PRODUCT SPECIFICATIONS: | |
| Dimension | 3.15 X 7.80 X 37.00 |
| Height | 3.1500 |
| Width | 7.8000 |
| Length | 37.0000 |
| OPTIC FOOTPRINT | PICATINNY |
| CALIBER | 9MM LUGER |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO |
| GRIP MATERIAL | POLYMER |
| FINISH | COLORED |
| FRAME MATERIAL | STEEL |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 4.0000 |
| MAGAZINE CAPACITY | 27.0000 |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 1.0000 |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N |
| DRILLED AND TAPPED | N |
| TYPE OF SIGHTS | NONE |
| FRAME COLOR | BLACK |
| SLIDE COLOR | BLACK |
| WEIGHT IN OUNCES | 0.0000 |
| OTHER FEATURES: | BAR9 W/ COMPENSATOR |
| MATTE BLACK | |
| 4″ BARREL | |
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | |
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | |
| NO SALE TO ILLINOIS PICA |
BERSA BAR9 9MM W/ COMPENSATOR – 4″ BLACK 27RD MAG
BERSA BAR9 9MM W/ COMPENSATOR – 4″ BLACK 27RD MAG
$714.29
Out of stock
| UPC | 718356159272 |
|---|---|
| Manufacturer | Bersa |
| Manufacturer Part Number | BAR9GL4BSC |
| Length | 37 |
| Capacity | 27 |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| Sights Type | NONE |
| Action | Semi-Auto |
| Number of Magazines | 1 |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4 |
| Safety | Manual Thumb |
| Units per Box | 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands





Reviews
There are no reviews yet.